| cgt a întrebat:

Dupa ce criteriu se face clasele la liceu?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, atunci când sunt mai multe clase la acelaşi profil/specializare, repartiţia pe clase se face în ordinea mediei de admitere.

Toate cele bune.

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E treaba arhitectilor.
In functie de marimea generala a cladirii, si a pozitionarii structurii de rezistenta. Pot fi mai mari, daca e vorba de o cladire inalta, sau mai micute, daca nivelele nu sunt foarte inalte. Nu se pot face sali de clasa cu 10m latime spre exemplu, daca inaltimea este de 6m, desi ar fi suficient spatiu pentru 30 de banci, ar arata ca o sala de asteptare.
Cred ca la asta te-ai referit, ca la cat de analfabet esti, aspiri la un post in constructii, si vrei sa stii daca la renovarea unui liceu, vei primi 5 sau 6 'milioane' pe luna.

| cgt explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Esti prost

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru cgt):

Prost, neprost, da stiu sa scriu/citesc/vorbesc, si am terminat liceul, fara sa-mi fac probleme la admitere, daca s-or face destule locuri ca sa intru si eu, cu doua corigente si media 5.
Spor la bani!

| cgt explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am avut media de admitere 8.03

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru cgt):

Fain de tine.
Din ce comuna esti?

Răspuns utilizator avertizat
| Heliodor a răspuns:

Media de admitere

| paul9923 a răspuns:

Uite de ex liceul la care ma duc eu are 2 clase la profilul economic, primul cu cea mai mare medi intra in prima clasa, al doilea cu cea mai mare medie intra intr-a II-a clasa, al 3-lea cu cea mai mare medie intra in prima clasa, si tot asa, Daca nu era asa in prima clasa erau cei "destepti" iar in cealalta clasa erau cei "prosti"

| smexhy a răspuns:

Dupa criteriu de a stii scrie romana

| Leocerba a răspuns (pentru smexhy):

dupa criteriul de a sti scrie, nu-i asa?
* a sti
un i