| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce termini Politehnica Bucuresti: Automatica si Calculatoare, ajungi programator? Adica, ai toate cunostintele necesare pentru a face programe/aplicatii etc?

1 răspuns:
| Oceanborn a răspuns:

Depinde de cat de mult vrei sa inveti. Facultatea iti va oferi suportul teoretic, pe care va trebui sa-l completezi cu multa munca pentru acumularea experientei practice. Mai trebui sa-ti spun ca UPB este membra a MSDNAA, deci pe perioada cat esti student vei avea acces gratuit la licentele Microsoft (Windows, Visual Studio, etc.).