| EyesSad17 a întrebat:

E adevarat ca daca stai un timp lung in alta tare cum ar fi in Marea Britanie si chiar daca nu sti foarte bine in engleza te invet fara sa mai faci studi? va rog datim un raspuns Ofer Funda

Răspuns Câştigător
| cristiancristir a răspuns:

Eu stau de 2 ani in Italia si am mai luat cate o carte de gramatica si am citit. Si tot nu vorbesc foarte bine. Si cunosc romani care sunt aici de multi ani si vorbesc extrem de prost italiana. Deci daca nu inveti limba serios nu o sa o stii bine. Si nici nu te corecteaza nimeni cand vorbesti. Te vad ca gresesti si te lasa asa. Deci daca vrei sa stii engleza mai si citeste cate ceva. Invata cuvinte, timpurile verbelor, si o sa stii. Altfel nu.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred. Cum sa inveti? Din ce auzi? Nee. intai trebuie sa inveti limba si apoi daca te duci si stai acolo prinzi si accentul. Ce bine ar fi sa fie asa. te-ai duce acolo fara nici`o grija. laughing

| nicaruaga a răspuns:

Ar fi ca atunci cand te nasti, desi nu intelegi absolut nimic din jurul tau...inveti sa vorbesti.
asa e si in alta tara, daca stai foarte mult printre oameni care vorbesc doar limba aia...inveti si tu. dar e nevoie de ani, ca sa poti invata foarte bine

| Blackheartt a răspuns:

Deci da ai invata dar greu si timpu ala lung e mult mai repede inveti cu studiibig grin

| Alexandra_8558 a răspuns:

Nu cred. Daca nu te atrage o limba straina, daca nu iti place si nu esti interesat de ea...slabe sanse sa o invetilaughing.

| vlady_5788 a răspuns:

Da eu sunt in paris de2 saptamana si jum.cand am vn nu stiam franceza dar acum stiu. funda plzzzzzzzzzzzz