| Daria a întrebat:

E adevarat ca, de la anul, se modifica structura anului scolar si vom avea mai putina vacanta de vara?straight faceSi daca da, cat ne fura din ea? O sa incepem la 1 septembrie banuiesc, sper ca nu mai devreme, nu?straight face

8 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Saptamana pe care ne-o iau din vacanta de vara o adauga la cea de iarna. Si cica la 1 septembrie vom incepe. Bine ca nu s-au hotarat sa ne dea 3 luni iarna si sa facem scoala vara.

| NoChanceForUs a răspuns:

Asta am auzit și eu...dar nu de anul viitor.

| ovidius a răspuns:

Stai liniştit că nu "vă fură" nimeni.
CHIAR DACĂ anul şcolar va începe la 1 sept. (lucru de care sunt aproape sigur) cele 2 săptămâni vor fi REDISTRIBUITE: una adăugată la vacanţa de iarnă şi cealaltă adăugată la cea de paşti.

Mai nasol va fi dacă se adoptă structura trimestrială = 3 trimestre, 3 teze, 3 medii intermediare etc.

| Mihai7best a răspuns:

Aia din parlament deja ma dispera, dorm toata ziua si ca sa se scoata incep sa scoata legi ca sa nu zica lumea ca nu fac nimica... vor toti de acolo sa se dea destepti, dar in fond is numai o adunatura de prosti si legat de subiect cica ne muta o luna din vacanta de vara in iarna...

| manke a răspuns:

Aici e calendarul cu structura anului scolar in curs: http://www.vacantescolare.ro/

| Tonny_7334 a răspuns:

Nu cred că o să fie posibil, proiectul ăsta se baza pe mărirea vacanţei de iarnă şi micşorarea celei de vară! De ce? Să nu mai dea bani mulţi pe căldura care trebuie s-o bage in şcoli.Sunt 50/50 şanse

| Tonny_7334 a răspuns:

Dacă se bagă 3 trimestre imi bag organul in ea oh go on

| FreakZone a răspuns:

Nu are cum sa ne ia din vacanta de vara ca nu am avut 1 luna vacanta de pastitongue