| DoriB20 a întrebat:

E adevarat ca nu toti medicii sunt stresati? Adica cei precum nutritionist sau dermatolog (sau in mare, cei care nu sunt chirurgi) sunt mai relaxati? Locuiesc vis a vis de un spital si doctoritele rad toata ziua si nu prea fac mare chestie(dar jeep aulaughing)).E un spital de psihiatrie.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CIVIC1 a răspuns:

Unii medici chirurgi sunt foarte stresati: mai ales cand trebuie sa faca operatii pacientilor care nu le-au dat spaga.
Tot ai naibii de stresati sunt si medicii care nu constientizeaza ca trebuie sa fie sinceri cu pacientii si sa le vorbeasca deschis acestora. Fara o prajina lunga nu le ajungi la nas. Fara un sut puternic in bombeu, din partea politiei, procurorilor acestia nu pot fi mutati de pe posturile lor banoase pentru a lsa locul altor doctori de buna credinta.
Din pacate politia si procurorii se fac ca nu stiu, nu vad, nu aud ca asemenea scursuri de vraci ocupa posturi gras platite si santajeaza pacientii.