| anonim_4396 a întrebat:

E greu concursul acela de matematica, Kangoroo?

16 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e greu dar trebuie multa atentie.

| RamonaMn a răspuns:

Am participat si eu numai ca [,] concursul se numeste Cangurul nu Kangaroobatting eyelashes

Succes! happy

| JackieSue a răspuns:

Dupa parerea mea este...pt. ca cei mai mici cu un an de ex a 5-a tb sa faca si exercitiile de-a 6-a
De asta mi se parea greu cand eram si eu a 5-a:-))
da` oricum tb sa te pregatesti pe bune ca sa te duci acolowinking

| Paula a răspuns:

Acolo'i mai mult asa logica si poate mai avansat cu un an am fost la mate de la 2-4 ( parca ) si in a 4-a am avut punctajul cel mai mare din clasa smug 84batting eyelashes din 100 si ceva thinking, eu merg acum la engleza, si ii mai mult cultura generala...

| Ella_6365 a răspuns:

Este foarte usor! Daca am fost eu o data la engleza si ma intreba cate picioare are calu' la clasa a 7a, anul trecut, iti dai seama laughingrolling on the floor)

| claw_4117 a răspuns:

E foarte usor, nu e matematica matematica sunt mai mult intrebari de logica, plus ca e si grila. Daca faci o schema pe ciorna faci orice problema.

| Bianca26bb a răspuns:

Nu te referi cunva la Canguru? Sau... e un concurs de care nu am auzit?straight face...
Oricum, daca stii acea materie, iti place, va fi usor happy.

| Teardrop:] a răspuns:

Nu e greu.sunt mai mult intrebari de logica.

| mioara a răspuns:

Nu daca stii engleza

| nicoleta_7357 a răspuns:

Nu, nu-i creu dar iti trebuie multa perspicacitate si atentie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma duceam la franceza, in generala la acest concurs happy
Nu erau ca la olimpiadele nationale de ex, eu zic sa incerci ca nu ai nimic de pierdutwinking
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.cangurul.ro/Cangurul%20matematic/index_Cangurul_matematic.php
Asta e site-ul lor..intra si o sa vezi cam despre ce e vorba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna consecutiv

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Matematica

| macarale a răspuns:

Nu e greu deloc. pe vremea mea (hee hee) era in franceza