| NoMusicNoLife a întrebat:

E greu in clasa a 7-a? Plz nu rasp numa cu da si nu... explicati va rooooooog :*

Răspuns Câştigător
| Patty_8050 a răspuns:

Eu acum trec a 8-a...
E destul de greu pe sfarsit (cred eu)...
La chimie in primul semestru va fi usor, la algebra tot, la geometrie un pic mai greu, la fizica me mi s-a parut foarte intresanta materia; cel mai greu va fi la biologie, pentru ca e foarte multa materie si sa ai pregatite vreo 5 caiete laughing.
Important e iti faci toate temele si daca nu inveti chiar TOATA lectia, de cateva ori sa o ai citita ca sa o poti intelege pe urmatoarea.
winking
Bafta kiss

16 răspunsuri:
| NoMusicNoLife explică:

Avand in vedere ca in a 5-a si in a 6-a am luat premiul 1, nu cred ca va fi greu, nu?

| Jadis a răspuns:

Nu este greu. Faci doar o recapitulare a clasei a 6a la romana, mate si altele si inca ceva in plus. Cel mai greu o sa fie ca incepi sa faci chimie. Eu trec intr-a 8 si ma bucur ca am scapat de clasa a 7a.

| Mony a răspuns:

Eu am terrminat a8a.si trec pe a9a
Da nu e greu. daca inveti e simpluhappy. amu stii cum i...depinde si de proflaughing... dar daca inveti si iti fc temele in fiecare zi o sa fie numa binewinkingwinking. Nu te speria nici de clasa a8a., no sa fie prea greu sa no sa fie nici usorhappy

| Cretaker a răspuns:

...depinde si cum sunt profesorii.

| SalutTpu a răspuns:

Eu am terminat a 7-a si nu a fost greu. Conteaza cel mai mult sa ai profesori buni si sa inveti. Iar daca tu ai luat premiul 1 pana acum va fi usor.
Bafta in a 7-a si sa ai noroc de numai note bune.

| Alexandra_7209 a răspuns:

Intr-adevar clasa a 7-a este grea
mi s-a parut multa materie...si nefolositoare
adica tehnologia, cultura civica sunt lucruri pe care le stim deja din clasele mici sau lucruri care nu prea ne vor ajuta mai tarziu... dar, ma rog, daca asta considera ministrul educatiei ca e bine pentru noi...

| Alexandra_8909 a răspuns:

Treci intr-a 7a?laughinghappy
Pai.eu trec intr-a 8a acumbig grin.Nu e chiar atat de greu.adica acum, daca stau sa privesc inapoi nu mi se pare chiar atat de greu.
Poate chimia si fizica o sa-ti dea de furca. mie nu mi-au dat, dar colegii mei si-au stricat mediile la obiectele asteastraight face Si la romana.
Deci. Sfatul meu este sa-ti faci temele la zi si sa inveti.nu te lua dupa toti invidiosii care iti spun ca esti tocilara sau ceva de genu`. eu m-am luat si era sa-mi stric mediabig grin la mai multe obiecteoh go on.
Bafta!happy

| anika33 a răspuns:

Putin mai greu ca in a6-a.
trebuie sa ai mare grija cu chimia, fizica, matematica. dar si cu restul...mai greu e in a8a cred laughingblushing
( eu trec a8-a)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer da si nu... materia e mai grea la romana, matematica, fizica, chimie, biologie etc.
Dar ai sa te obisnuiesti big grin, Nimic nu e greu daca poti big grin succes!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e greu deloc.repeti ce ai facut si in a 6 atata doar ca se mai adauga cate ceva...stai linistita nu ii greu

Bafta big hug
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec intr-a 8-a day dreaming.

Ptr. mine a fost putin cam greu. ai grija cu matematica, fizica.chimia happy
Dar daca ai luat premiul 1 si inveti e ok :d.
Eu sper sa nu fie asa greu in clasa. a 8-a.cum se spune laughing

Baftaa :*
>:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, e greu, trebuie sa fii atenta la medie...

| SweetCherry a răspuns:

Mie mi s-a parut o clasa cam grea pentru ca la 12-14 ani e varsta cand ne mai maturizam... Mi-am stricat si media intr`a 7. Eu zic sa nu te lasi pe o ureche ca nu stii cum intri la liceuwinking

| Rue a răspuns:

Era cand am fost eu in clasa a 7-a laughing, fiindca era perioada cu tezele unice. Acum trec la liceu. Dar nu are de ce sa fie greu, fiindca nu mai dai nici un examen sau alte chestii. O sa fie ca si in ceilalti ani probabil, acum depinde si de tine.

| neUtilizator a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult in clasa a 7a fiindca toata clasa s-a unit si eram prieteni buni cu colegii. Asta a fost cel mai important. Fiind inconjurata de prieteni, materia nu mi s-a parut asa de grea. Acun esti mai experimentat, poti mai usor copia, chiuli, deci nu-ti fa prea multe grijiwinking

Iti urez mult succes in acest an minunat si spor la invatatura:*

| izabellutza03 a răspuns:

Eu am terminat anul asta cls. 7, nu a fost chiar asa de grea... dar trebuie sa inv mereu si sa-ti faci temelewinking

unele materi sunt mai grele, altele chiar nefolositoare...