| AvalohAlyn a întrebat:

E lejer la filologie? Cum e cu invatatul?

Răspuns Câştigător
| CristinaCtC a răspuns:

Pai, cam da. Vorbind de clasa a 9a si comparativ cu alt profil, da.
Filo e usor, nu se pune accent prea mult pe mate chimie fizica si bio ceea ce cred ca stii. E mai usor fata de mate-info si are si ore mai putine din cate stiu. Dar trebuie sa tocesti si sa citesti carti... lectura obligatorie si la romana si la istorie si altele.
Filo e o alegere buna daca ai un plan si stii la ce facultate vrei, bineinteles, ceva ce se poate baza pe filo. Dar ma rog.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Mai mult romana, istorie, economie, vrajeli din astea. E mult, mult mai lejer si mai bine pentru BAC decat la mate-info.

| Doub a răspuns:

Eu sunt la filo si pot sa iti spun ca daca inveti cat de cat e super.