| Dorin11 a întrebat:

E normal ca după ce termini teza,sa zicem după o ora jumate, profesorul nu te lasa sa iesi afara din clasa doar pana ce termina și ceilalți colegi?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tezele se dau in timpul orelor.
In timpul orelor nu se paraseste sala de clasa.
Rezulta:
Pana la terminarea tezei nu se paraseste sala de clasa!

| darrio2007 a răspuns:

Da, e normal.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Lucrarea semestriala la clasele terminale e de două ore. Nu e permis sa parasesti sala de clasă, incearcă să ai răbdare. happy Profesorul raspunde de jumatatea aia de oră. Dacă se intampla ceva pe drum (vreun accident, ori altceva rău), profesorul va fi tras la răspundere, deci vinovat. Ești in timpul orei? Dacă da, stai in clasă, Așa e corect.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

E normal tot ce vrea el,el decide ce sa se intample la ora lui, ASTA E SIGUR.
DAR : el poate fi prea strict/rau/permisiv/abuzant si atunci tu poti sa te duci la director si sa-i spui despre regulamentul aplicat de el, pe dreptul pe care l-a primit de a coordona clasa de la inceputul orei pana la finalul orei, legandu-te de una din cele de mai sus sau chiar alta.
EXtonguerofesorul a decis sa nu iesi din clasa pana cand nu vrea el.
Acum te gandesti si tu putin, cate ore ai cu el? 2 ore?
atunci te tine pe dreptul lui pana la fara 10 si nu ai ce sa-i faci.
.

| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Așa se face la BAC.Nu iese nimeni înainte să se scurgea primele 90 de minute și ultimii 3 rămân toți până la final. Poate incearca sa va familiarizeze cu procedurile.

| nuiweg a răspuns:

Da, ca sa se asigure ca nu cauti pe telefon raspunurile si faci cumva sa le zici celor care mai au de scris!