Întrebare recomandată | MonsterElectric a întrebat:

Este adevarat ca liceul imi deconteaza banii pe abonamentul la autobuz? Daca da, de ce acte am nevoie?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Daca stai la tara si mergi la scoala la oras iar parintii tai au venit mic sau nu au servici iti deconteaza, altfel nu. Iti trebuie copie dupa certificatul de nastere, dupa buletin, adeverinta ca partintii tai au salariu mic sau nu au deloc si mai intreaba diriginta ca nu mai stiu. Funda?

11 răspunsuri:
| Asiryx a răspuns:

Nu ți le decontează (poate doar dacă ai o situație specială) dar poți beneficia de reducere pentru faptul că ești elev. Când vrei să cumperi un abonament te prezinți și cu carnetul de note.

| NoName0x0 a răspuns:

Te poti duce la secretariatul scolii sa aflii mai exact si nu e cum zic unii mai jos ca "vaii, Doamne, daca ai o situatie materiala dificila", nu, ti deconteaza pentru ca esti un elev care face naveta. Du.te fara rusine! Bafta!

| itachiiii1 a răspuns:

Da,daca stai la tara si mergi la o scoala la oras atunci ti-l deconteaza doar daca parintiti tai au salariu mic.iti trebuie copie dupa buletin copie dupa certificatul de nastere si fluturasul parintelui de la ultimul salariu.

| Catalin9c a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Iti trebuie copie de pe buletin \ cerstificat de nastere si factura de la abonamentul de la firma de transport

| alinel0808 a răspuns:

C

| AlcatrazOne a răspuns:

Mie nu mi s-a cerut niciun act, doar predau abonamentul expirat la sfarsitul lunii la casierie!

| dia1997 a răspuns:

Mie mi-a trebuit copie dupa buletin, o cerere ceva pe care o iei de la sectretariat si abonamentul happy si le depun la secretariat la inceputul lunii, pe luna trecuta!

| mihai0611 a răspuns:

Banuiesc ca ai abonament. daca da. iti deconteaza 50% si iti trebuie sa faci o cerere copie dupa buletin si factura de la abonament sau ceva de genu. da mai bine intrebi la scoala/liceul la care esti

| DeniiBăă a răspuns:

Da, este adevărat. Eu merg cu trenul la liceu, iar din gară până în faţa şcolii merg cu locala (adică autobuzul de interior). Cu toate astea mie la liceu îmi deconteză abonamentul la tren, dar la cel de locală nu. Dacă faci naveta de undeva din afara oraşului sunt obligaţi să îţi deconteze. Nu contează dacă părinţii au sau nu venit. Ai mei au şi cu toate astea îmi deconteaza. Tu intreabăţi diriginta/dirigintele de ce ai nevoie, eu nu mai ştiu.
-Sper să îţi fie de folos.

| anisoara1609 a răspuns:

Da este adevarat

| adrian01rosca a răspuns:

Nu