| SSaleu20 a întrebat:

Este chiar asa de greu (strict) psihologicul pentru ANP? Vreau sa dau in vara si am inteles ca in aprilie se da psihologicul si ca atunci ii pica pe majoritatea candidatilor.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Nu e nici greu nici strict pentru ca nici unul din termenii aia nu descriu specificul evaluarii. Ca sa fie greu ar trebui sa poata fi trecut depunand un efort considerabil iar ca sa fie strict ar trebui sa poata fi trecut aderand la un set strict de reguli.

Testul are doar o rata mica de candidati selectionati. Pur si simplu se caut anaumite tipuri de candidati, lucru care nu depinde de tine, iar toti ceilalti sunt eliminati.