| kathgilbert a întrebat:

Este cineva pe-aici student la Jurnalism? Ce probe se dau pentru a fi admis la aceasta facultate?

Răspuns Câştigător
| NuDauFunda a răspuns:

Daca vrei sa dai la Bucuresti ma tem ca nu stiu. In provincie insa se intra doar pe baza de dosar daca nu ma insel: 50% media BAC si 50% media anilor de liceu (s-ar putea sa fie si exceptii). La Cluj si la Sibiu e doar cu dosar. Nu stiu la Timisoara si la Constanta cum e, dar probabil tot asa. Celelalte sunt in centre universitare mai mici si nu cre'ca se pune problema. Lumea se ingramadeste in capitala, ca acolo e painea mare de mancat, asa ca in orasele din provincie nu e concurenta prea mare.

2 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

Unde vrei sa dai mai exact?

| kathgilbert explică (pentru NuDauFunda):

Bucuresti. Dar nu sunt sigura. Adica, jurnalismul e a doua optiune, dupa Arte decorative si Design.