| AnonimusGirl a întrebat:

Este corect ca sinonim fetele=domnisoarele?big grin

10 răspunsuri:
| yyyyy a răspuns:

Da. ai avut examen? eu am pus ficele fiindca scria in text ''fetele sale'' adica ficele dar e bine si domnisoarele

| PinkDea a răspuns:

De la examen asa-i?
Da e coorect ...eu am pus Fiicele big grin

| yumeee a răspuns:

Depinde din ce perspectivă priveşti.

| LeiAdrian a răspuns:

In contextul "fetele sale" sinonimul corect este "fiicele". "Domnisoarele" e bun si asta dar pentru "fetele sale" corect e "fiicele".

| Veverita a răspuns:

Daca te referi la sinonimul de la examne, acolo trebuia contextual si acolo avea sensul de fiicele, sau fecioarele.

| Dennys1521 a răspuns:

Pff asa facui si eucrying(
dar la barem
era doar ficele si copilele
depinde de prof daca ni le i-a in calcul sau nu

| Dennys1521 a răspuns:

Yumeee : o fata ce nu mai e virgina nu se mai numeste domnisoara
deja e doamnawinking

| EmotionalKoma a răspuns:

Pai teoretic, da.Dar eu am descarcat baremul de corectare si acolo scrie fetele-fiicele, eu asa am scris.

| paulsefuteinbazadedate a răspuns:

Daca te referi la "fetele" din textul de la evaluarea nationala nu cred ca e corect. Mai bine era "fiicele".

| JasperJ a răspuns:

Cred ca e corect si domnisoarele. Nu vad dc nu ar fi...