| 1onur a întrebat:

Este gelozia o formă de iubire? Sau frica de a nu pierde persoana iubită de lângă noi?

Am văzut un caz la știri cum un nenorocit de "om" cum șia agresat, abuzat, bătut soția și el spunea ca din "gelozie' și ca "o iubește" și ghiciți ce? Poliția nu ia făcut nimic decăt ia loat o declarație si o amendă cu arest la domiciliu în casa lui și femei a fost nevoita sa părăsească casa fiindcă nu avea cum sta un criminal în casa și normal că nu avea cum.

Nu trebuia bolnavul ăsta mintal închis?

Dece legile de la noi din țară nu sunt cum sănt și în Europa dacă bați un om, dacă agresezi, abuzezi un om, să fie închis fără niciun "drept" la un avocat să-l "miluiască", săi ofere banii și săi mușamalizeze, amâne dosarul, să poată scăpa de lege și să-și facă în continuare de cap cu oamenii ce vor ei.

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Corect, echilibrul e cheia, pentru o relație sănătoasă.

54 răspunsuri:
| 1onur explică (pentru Madaxo97):

Respect Doamnă Madaxo răspunsul Adevărat.happy

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Au și ăia infractori lor îți dai seama....Ca nau cum sa dea vina pe Peki ca era vreun refugiat din Mexico sărind zidul chinezesc...

Anglieni sunt mai mulți indieni în țară lor decât ei ai văzut nu?

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Pai da că India are o populație de peste 1 miliard și ei știu și învață lb. engleza foarte ușor față de alții! Unii sunt Amerindieni și știu nativ limba engleza, sunt născuți în America din generatii in generatii!
Și în Germania musulmanii și alte nații deja incep sa ii depășesc încet încet!

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Europa s-a dus pe blat la sigur maxim în 10 ani este definitivă consecința europenilor cu musulmanii atunci să vezi atentate cu "profetul"...

iau depășit pe chinezi la populație și în industrie la manufacturi, electrocasnice, tot ce fac ei... nu știu cât o săne mai suporte și pământul ăsta...

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Eu îi vedeam pe Bega mereu, unii stăteau pe jos pe iarba alții pe bănci, fiecare cum putea! Acum cred că s-au angajat sau au tăiat-o din Romania in alte țări.
Au fost unii care s-au și omorât între ei dar acum nu mai fac probleme, s-au liniștit la mine in oraș!
Eu nu am treabă boss cu ei daca ei nu au treabă mea nu o am nici eu pe a lor daca se comporta frumos in societate! E loc pentru toată lumea, asta e globaliștii au vrut sa se întâmple așa ceva nu putem să mai schimbam nimic. Fiind de aia ar trebui sa fim mai uniți dar nu suntem nici noi.
Ei cam sunt uniți.

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Era unul din țară de la ei la indieni făcuse o nuntă de peste 500 de milioane de euro era și mark Zuckerberg și Bill ăla cu cipurile. familia kardasșian jhon cena toți magnați erau la nunta lui ăla... nuntă peste 500 milione de euro și oamenii în țara lor mor de foame nu-ți mai spun de Bangladesh ăla în ce hal trăiesc oamenii de acolo...și toți invitații îți dai seama de la Hollywood n-au fost învitați pe ochii frumuși s-a dat numai la mișto așa câte un 1 milion... gest cadou...și oamenii lor mor de foame la ei țară...

| Madaxo97 a răspuns (pentru 1onur):

Mulțumesc pentru fundă, cu respect happy

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Nu toți sunt generoși ca nea Gigi happy
Sa fie pe bafta lor! Cu banii aia când mor nu se duc dincolo, lasă toate valizele cu bani aici!
Mark ăla s distrus o generație cu Facebook lui și Chinezii cu TikTok laughing

| 1onur explică (pentru Madaxo97):

Eu vă mulțumesc frumos cu Adevărat pentru răspuns Doamnă Madaxohappy

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Gigi este unul omul ăla chiar a făcut bine mult cu Adevărat ăla a dat frate...

Marck și cipatul ăla de Bill ai să vezi că nu-i lasă ăștia...

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Da boss și eu sper. Cum mai ești cu somnul ai reușit să dormi?

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Nu am nimic boss cu somnul nu dorm eu ca nu vreau.

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Toată viața am dormit ce are dacă nu dorm și eu o zi? laughing

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

O zi nu e stres, când vrei sa dormi și nu poți atunci e o problema.

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

Și ăsta este un Adevăr. Dar acolo deja este o problemă de sănătate serioasă.

| Mindfulness a răspuns (pentru 1onur):

Da happy

| 1onur explică (pentru Mindfulness):

-_-

| Nirvanaaa a răspuns:

Gelozia se naște din frica și dorința de a avea control.
Dorința de a avea control apare când ești nesigur pe tine.

| 1onur explică (pentru Nirvanaaa):

Un alt Adevăr este și ăsta.

Gelozia te poate aduce în starea să vrei să controlezi acel om din frica de a nu-l pierde. Bine înțeles când acel om nu este sigur pe el și gelozia lui ajunge nesănătoasă...

| 1onur explică (pentru Nirvanaaa):

Gelozia duce și la frustrare de acolo se dau naștere cele mai mari boli mintale din frustrări fiindcă mulți nu vor să înțeleagă că o femeie, o fată nu este obligată să stea cu un agresor, abuzator, agresiv și începe sa fie maltratată bătută femeie aia din cauza unui bolnav mintal care are el fixațile lui sucite și ca dacă nu face ca el îți seama ce terminat de "om" aplicația pe femei abuzuri, violență...

| Nirvanaaa a răspuns (pentru 1onur):

Ai dreptate. Nu are cum sa se nască ceva bun din frustrare.

| 1onur explică (pentru Nirvanaaa):

Adevărat.

| Effy35 a răspuns:

Gelozia nu are legătură cu iubirea necondiționată, considerată a fi iubirea adevărată.

| 1onur explică (pentru Effy35):

Mulțumesc frumos effy35 pentru răspunsul tău sincer la întrebare. happy