| Yurisa a întrebat:

Este legal/ normal sa fiu chemata la facultate/scoala in zilele libere de 30 noiembrie, respectiv 1 decembrie? Daca sunt chemata si refuz sa vin pot fi sanctionata?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt inchise toate scolile?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu este normal, insa... de ce sa fii chemata? Ca nu te cheama nici asa cu pandemia, de ce tocmai atunci?

Sau daca esti la ceva proiect legat de facultate sau licenta (sau alte cele) si doar atunci poate profesorul... te pui de comun de acord cu el. Insa imi pare absurd sa se intample asta.

Cu ce sa fii sanctionata? Cu nimic. Doar cu parerea proasta de la profesorul respectiv, insa... daca asa face, nu ar trebui sa conteze pentru tine.

| ancaval a răspuns:

Auzi că "legal/normal"......Doamne că greu poate fi la școală.
Păi dacă ești chemată, mergi și gata.

| sierra1 a răspuns:

"Este legal/ normal sa fiu chemata la facultate"

in calitate de angajat, student sau ce?

| Catrice a răspuns:

Cand va aud pe unii cum vorbiți de școală, zici că e mai rău că la pușcărie (ma rog, ținând cont de condițiile din unele pușcării, poate).

| Wr3nch a răspuns:

Tinand cont ca am dat examen in 24 ianuarie voi zice ca dalaughing

| xRey a răspuns:

Nu este legal si nici normal, este dreptul tau sa nu te conectezi la ore pe 30 noiembrie si 1 Decembrie.Aceste doua zile sunt libere pentru absolut toti elevii si pentru angajatii de la stat sau privat(bineinteles cu expectia politistilor, medicilor si alte domenii de genu). Daca iti spune cineva ceva(asta daca e pe bune)poti sa ii dai articolul cu zilele libere ale anului.Succes!

| Adry05 a răspuns:

Nu este, sunt zile libere declarate naționale
mă amuză ăștia de mai jos „te cheamă, te duci și gata" se vede comunismu și mentalitatea aia de ce ți se zice faci, și ne mai mirăm de ce se întâmplă toate care se întâmplă.
dacă ai unde reclama sincer nu cred, iar sancțiunea depinde de ce ești cheamată

| Yurisa explică (pentru Catrice):

Nu am zis ca e rau sa merg sau nu. Dar in conditiile in care am foat tinuta la facultate sa fac ore suplimentare cu sanciunea unei absente nemotivate ar fi corect sa se respecte macar zilele libere de la stat