| mariusck a întrebat:

Este mai benefic un liceu economic decat un liceu teoretic? argumente pro si contra funda

1 răspuns:
| oprescudorin11 a răspuns:

Sa fiu sincer, la graba justificata din epoca in care o traim, ca sa luam bani, mai bune decat amandoua ar fi o scoala profesionala de pe langa o firma de renume (Bosh, Volkswagen, Dacia, General Electric etc.).
Este mare inflatie si pentru economisti, nu gasesti usor un loc de munca nici aici. La un liceu teoretic trebuie sa dispui de niste parinti care sa-ti asiguri formarea unei culturi generale solide, de aici poti accesa facultati de orice fel, dar drumul este de durata, si nici aici nu poti sti, daca nu ai sustinere chiar a inteligentei, aptitudinilor si relatiilor (toate conteaza), daca ajungi in top.
Trebuie sa faci o alegere si conform intuitiei tale si aspiratiilor, dar si la cele ce ti-am zis mai inainte!
Bafta!