| Benitic a întrebat:

Este normal sa interzica hanoracul la un invatamant liceal? Buna. Sunt in clasa a X-a si pana acum nu au fost probleme cu hainele (nu exista pentru liceul respectiv). Singura conditie este sa ai haine decente si uniforma nu este obligatorie. Dar deodata, se decide sa interzica hanoracul fiindca este o "imbracaminte de sport". Dar cum se poate ca merge cu orice haina si este calduroasa si practica. Nu mi se pare normal.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care e problema? Accepti conditiile liceului respectiv daca vrei sa urmezi cursurile.

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns (pentru darrio2007):

Traiasca comunismu boss

| darrio2007 a răspuns (pentru rhdjskdjjcjfjdjx):

In multe țări, necomuniste, uniforma este obligatorie. Asa că lasă conceptia asta de adolescent imatur.
Mai indoctrinati sunteti unii din ziua de azi decat cei care au apucat acele vremuri.

| rhdjskdjjcjfjdjx a răspuns (pentru darrio2007):

Dada, pune te nene la somn sau du te la lucru si lasa telefonul ca nu e pentru tine, n ai ce face cu viata ta?

| darrio2007 a răspuns (pentru rhdjskdjjcjfjdjx):

Băiețaș, după ce ți-am scris dimineață, am plecat la muncă. La somn să te bagi tu, că oricum nu-ti place scoala.
Respectă regulile care se impun, că așa crești mare.
Ce te-aș vedea in armată.
Să fi văzut acolo ce „frumos" era pentru ăștia ca tine, cu clanța mare.
P.S. Scriu de pe laptop.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o importanta ce ti se pare tie normal sau altora, ci ceea ce scoala ta iti cere sa respecti, conform regulamnetului scolar.

| Fatamuntilor a răspuns:

Regulamentul,asta e....Scoala profita de noile reglementari pentru a interzice unele haine.
zici, si asa este ca honoracul e haina calduroasa! e frig la voi in clasa? la tine in casa stai in hanorac?

| gabicoo a răspuns:

S-a schimbat regulamentul.

| gzagalbena a răspuns:

Parerea mea e ca e cea mai mare prostie ever, dar aia e. Respecta si tu regulile tampite ca sa nu se ia profii de tine