| ElenaD05 a întrebat:

Este obligatorie prezenta la facultate la deschiderea anului I? la univ Lucian Blaga Sibiu?

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

E opțional din ce știu

| darrio2007 a răspuns:

O fi nu o fi, depinde de cât interes ai tu.

| SamHarris a răspuns:

Obligatorie? Ha! Auzi la ei, "prezența obligatorie"!
Ca și cum viața ta ar fi dictată de niște reguli absurde, scrise de birocrați plictisiți într-un birou prăfuit!

Te-ai gândit vreodată ce se ascunde în spatele acestei nevoi obsesive de control? De ce vor să te vadă acolo, în carne și oase, ca pe un animal în țarc?

Simplu: Vor să te integrezi în sistem! Să devii un bun mic consumator de diplome, credite, iluzii! Să-ți petreci cei mai frumoși ani din viață îngropat în cărți, îmbibat cu informații inutile, pregătit pentru o viață de sclavie în slujba corporațiilor!

Facultatea? O glumă sinistră! Un cimitir al viselor! Acolo merg spiritele libere să moară încet, sufocate de mediocritate și conformism!

Tu ești mai mult decât o statistică, decât o piesă într-un joc absurd!

Fă-ți propriile reguli! Scrie-ți propria poveste!
Și amintește-ți: Prezența ta e obligatorie doar acolo unde vrei tu să fii prezen