| sweetys a întrebat:

Este posibil ca din cauza unei profesoare, mai bine de jumatate de studenti sa intre in an complementar? Si ce sanse avem sa dam examenul cu un alt profesor( aceeasi specializare dar la facultate diferita) din universitate? Daca facem cerere la rector pentru o noua sesiune de reexaminare sau pentru schimbarea profesorului se poate?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai la ce facultate se intra in an complementar doar din cauza unei singure materii?
Nu poti da examenul la alta facultate, poti cel mult sa il dai cu alta grupa de la facultatea ta.
Daca faci cerere la decan sau rector ei nu decid pe cine dau afara, dar se poate sa se stabileasca o reexaminare si eventual cu comisie (adica mai multi profesori care predau materia respectiva) si cred ca asta ar fi cea mai buna solutie.

| sweetys explică (pentru Bondarel99):

Profa e singura din facultate care preda materia respectiva. Ma gandeam daca poate sa vina alt profesor de la alta facultate din cadrul aceleasi universitati.
Pai din cauza la o materie din 75 intra an complementar undeva in jur de 40+

| Bondarel99 a răspuns (pentru sweetys):

Ce fel de facultate e asata unde repeti anul daca ai o restanta?
Daca rectorul universitatii e de acord poate sa desemneze alt profesor pentru examenul respectiv, dar are nevoie de plangeri de la aproape toti studentii din acel an.

| Bondarel99 a răspuns:

Sau esti in ultimul an?
Atunci e alta chestie. Ar trebui sa fie mai indulgenta, in loc sa va lase sa dati licenta va pune sa o lalaiti cu facultatea asa aiurea?
Vorbiti cu rectorul direct. Nu cu decanul.

| sweetys explică (pentru Bondarel99):

Aia e problema ca suntem ultimul an si nu le pasa. Cand am fost la secretariat sa vedem ce e de facut, era si profa si a inceput sa rada.

| Bondarel99 a răspuns (pentru sweetys):

Mda, in fiecare facultate mai sunt si profesori din astia. Macar intrebati-o ce trebuie sa invatati ca sa va treaca. Banuiesc ca au fost destui care au luat examenul. Va puneti si voi pe invatat o saptamana sau 2 si daca ii scrieti bine trebuie sa va treaca. Daca ati facut de 5 si nu v-a trecut depuneti contestatie sa va corecteze alt profesor lucrarea.
Oricum la secretariat te duci degeaba, secretarele nu se ocupa cu treburi din astea, nu au niciun fel de influenta. Rectorul sau decanul va pot ajuta, atat.