| Samy2015 a întrebat:

Este voie sa se dea test din toata materia in aceeasi zi cu o olimpiada?

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Din punct de vedere oficial cred ca da, insa de obicei le poti spune profesorilor ca esti scutit pentru ca ai olimpiada si sa ii rogi sa vorbeasca cu profesorul de la materia respectiva ca sa confirme. Daca sunt intelegatori te vor asculta dupa.

| RainmakerX a răspuns:

Daca esti in clasa 5-8 atunci cel mai probabil poti sa vorbesti cu profesorul si se rezolva.

Daca esti la liceu atunci depinde foarte mult de profesor. Eu am dat si teste in aceeasi zi cu unele teze si cica spuneau unii ca "nu e voie".

Totul depinde de profesor si de cat de exigent este.
Daca vrea sa va dea test atunci va da chiar daca nu are voie.

Succes!