| neesp a întrebat:

Eu dupa vacanta voi fi in clasa a XI-a la profil de filologie si imi doresc sa plec la facultate in alta tara. Problema ar fi ca am ales un departament care ma caracterizeaza dar asta pentru ca nu am de ales. As vrea sa am alta optiune dar fiind la filologie nu pot deoarece se cere bacalaureat din matematica. Exista vreo sansa sa ma mai pot muta?

2 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

Nu se vede ca esti la filo.
Faci mult prea multe greseli gramaticale.
Ce sa mai zic de mate-info? Mai bine pune mana pe carte.

| Blake1 a răspuns:

Nasol.mai exista o sansa mica, dar acum depinde si de vointa ta, deoarece ar cam trebui sa faci pregatire la chimie, mate si fizica.Totusi daca te pricepi oleaca na... Oricum trebuie sa te hotarasti repede pentru ca din cls a 11-a nu mai faci mate asa ca ar fi o sansa sa poti doar din toamna altfel...
Bafta oricum!