| luizaionescu45 a întrebat:

Eu la mate am un 4 și doi de 5. Pot rămâne corigenta? Va rog repede

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde doar de profesor.
Daca decide sa te mai asculte pentru a-ti mai da jumatate de punct si nu stii, iti pune media 4.

| Catrice a răspuns:

Mai vedem după teza

Răspuns utilizator avertizat
| isemilia a răspuns:

Ai media 5, asadar nu. Depinde ce note mai iei si ce medie ai avut in sem 1.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

4+5+5=14
14:3=4,(6)
Dacă ai media 4, (6) (patru virgulă perioadă șase), atunci se rotunjește la 5 și ai promovat! Bravo!

| Iunicu a răspuns:

Cred că trebuie să începi cu învățarea modului de calcul al mediei aritmetice. Că tot veni vorba despre matematică.