| Popescu_Marco_Ionut_1994 a întrebat:

Eu nu prea am inteles cu parantezele patrate.imi dati definitii? funda!

Răspuns Câştigător
| MudvayneMurderer a răspuns:

Daca in interiorul unor paranteze rotunde se afla alte paranteze rotunde, atunci primele devin patrate; cele rotunde se rezolva primele, iar cele patrate dupa aceea.

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Ce sa intelegi la ele? Ce defintie cauti, a parantezelor patrate? Uita-te pe exercitiile facute in clasa, te vei lumina.

| Northern a răspuns:

Omg,asta da matematica.Esti sigur ca ai dat raspunsul la intrebarea potrivita? :]]