| MeMonaIoana a întrebat:

Eu nu sunt genu de persoana care sa stea concentrata si sa invete. imi este foarte greu. ce metote prin care stati concentrati si invatati folositi. Apropo stiu ca sunt si niste pastile gen care itit stimuleaza creierul si ajuta la invatat si nu stiu esxact ce

Răspuns Câştigător
| Sergiulika a răspuns:

Cand inveti, citeste cu voce tare, si invata seara...de preferat tarziu. Imi dai funda? stiu ca raspunsul meu mergebig grin

9 răspunsuri:
| Windswept a răspuns:

Ia memo-plus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa dezamagesc.Stiu povestea cu pastile de peste un sfert de veac.Asculta-ti ce va spun:memoria omului este nelimitata, utilizati-o.Restul sint povesti.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca nu ai invatat mintea sa munceasca si nu ai citit nimic pentru a-ti dezvolta memoria. Mintea ta se manifesta acum asemeni unui cal care n-a vazut hamul pina s-a maturizat iar acum il obliga cineva sa traga.Lasa naibii pastilele ca si cu ele si fara creierul tau se va lichefia in acidul ignorantei vesnice.Accepta ceea ce esti si fa mai bine vreo citeva partide de sex.

| MeMonaIoana explică:

In primul rand eu citesc si nu am zis ca nu pot sa invat sau ca nu memorez. pur si simplu sunt o fire care nu poate stea locului si sa se concentreze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesti,normal ca citesti subtitrarile la telenovele.

| MeMonaIoana explică:

Ma sti tu personal cumva ca sa stii ce ctesc eu si cat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnisoara,un creer invatat sa stocheze n-ar avea nevoie de concentrare pentru asta.E logic, nu?

| MeMonaIoana explică:

Se spune creier apropo si care e legatura intre a stoca si a sta concentrat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Terminam odata sau nu terminam? Am gresit eu, imi cer scuze dar taci din gura odata.