| BeInnocent a întrebat:

Eu scriu cu litere de tipar si mama zice ca nu am voie la examene asa si sa imi schimb scrisul.voi ce ziceti, are ceva?

3 răspunsuri:
| DaYannaDG a răspuns:

Da, o sa te depuncteze ca dracu!
Cu litere de tipar se scrie doar pe prima pagina (aia cu nume, scoala bla, bla, bla).
Deci schimba scrisul! Ortografia conteaza foarte mult!

| Alex2500 a răspuns:

Am scris eu la partea a 2-a cu litere de tiparlaughing

Desigur ca nu am fost punctata. Deloc! Norocul meu a fost faptul ca era simulare.

Încearcă sa scrii de mana, ca altfel te trezești ca pici examenul.

Așezarea în pagina, modalitatea de a scrie și semnele de punctuație sunt lucrurile la care se depunctează la greu.

Succes!

| ImperfectionIdea a răspuns:

Am impresia ca se considera "semn" si da.te depuncteaza.