| Feel a întrebat:

Eu stiu unde vreau sa merg in liceu(la mate info -bilingv engleza). Dar toata lumea ma intreaba ca in ce domeniu vreau sa lucrez sau ce vreau sa fiu. Dar nu stiu. Imi puteti spune ce joburi bune sunt care au legatura cu mate si limbile?

2 răspunsuri:
| ღMyrunaღ a răspuns:

Sa predai engleza sau alta limba cu 20 lei pe o ora la copii si daca ai de luni-vineri poti castiga 100 lei pe saptamana, mate, la banca sau la finante sau cu facturile, la super market. Ma bucur ca te-am ajutat ...pa kiss

| crixus a răspuns:

Te poti duce la ASE. de fapt te poti duce la aproape la orice facultate doresti dupa un profil ca acesta. si eu sunt tot la acest profil si sunt nehotarat. unii colegi vorbesc despre cibernetica, sociologie, marketing etc. eu cred ca o sa merg la psihologie chiar daca nu sunt la profil de filologie. ideea e ca acest profil este cel mai complex si chiar daca cei de la filologie au intotdeauna medii generale mai mari gandeste-te ca ei nu prea au de ales la facultate in schimb ce tu poti sa alegi ce iti doresti