| anonim_4396 a întrebat:

Eu vreau sa devin doctor oftalmolog.Acesta e visul meu.Am o medie de 9, 10 si sunt clasa a 8-a. Ce profil ar trebui sa aleg? Apoi ce facultate? ce studii etc..Recomandati`ministe carti etc..chiar ma intereseaza domenulhappy astept orice sfat:* multumesc anticipathappy.

2 răspunsuri:
| SandraM a răspuns:

Real. Apoi medicina generala si apoi faci specializarea pe oftalmo. Mult succes! happy Carti? Invata in primul rind anatomia. happy

| Zoey112 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la profil real: stiintele naturii (faci multa biologie si chimie), dupa la facultatea de medicina
mult succes in viitoarea ta cariera!happy