| Vladone12 a întrebat:

Excita posibilitatea sa înveți engleza intr-o zi? Si dacă da, cum?
Nu zic perfect dar măcar pentru înțelegerea unui text si crearea unei scrisori

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva!

| johnnny123 a răspuns:

Eeee, nici nu-ți trebuie o zi întreagă. În jur de 45 de minute așa

| gabicoo a răspuns (pentru johnnny123):

45 de minute sunt suficiente pentru lucrurile de bază. Pentru o bună cunoaștere a limbii engleze eu zic că sunt necesare 2-3 ore. O zi pentru limba vietnameză. Și o săptămână pentru chineza simplificată.winking

| johnnny123 a răspuns (pentru gabicoo):

Cam pe-acolo...Mai ales pentru unul ca el, care în 18 ani nu a reușit să învețe nici limba română.

| ReddY25 a răspuns (pentru gabicoo):

Ce zici de spaniolă?

| ReddY25 a răspuns:

Nu,în nici un caz!

| VoidEternal a răspuns:

Pe mine mă excită alte lucruri. Dar eu sunt mai pe stilul clasic.

| mODIN a răspuns:

Pentru intelegerea unui text sau scrierea unei scrisori, cam 2-3 luni de studiu. Intr-o zi inveti cel mult sa zici cum te cheama si sa numeri pana la 20.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu ai cum o zi doar, sa vorbești la nivel conversațional. Depinde si de la ce nivel de învățare pleci. Daca nu știi deloc deloc, îți va lua ceva timp sa înveți, 2 săptămâni măcar sau o luna de învățat intensiv câteva ore bune pe zi.