| Wehrmacht a întrebat:

Exista adulti pe aici? Daca da, as vrea sa stiu cam cat va foloseste voua ce ati invatat in clasele 5-12. Ce ati invatat va trebuit mai mult pentru note sau va trebuie si acum? Cam cat % ati invatat pentru note si cat % ati invatat lucruri care chiar va folosesc si acum?

2 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Sunt adult.
Cam 20% din ce am învățat îmi folosește. Am învățat pentru note și în nădejdea unui viitor mai bun. Dar să știi că este bine să înveți nu doar pentru note sau în speranța unui vitor, ci pentru că cu cât vei învăța mai mult cu atât vei fi mai inteligent (nu se atrofiază mintea) și mai înțelept. De partea cu înțelepciunea nu sunt sigur. E bine să înveți lucruri de folos, dar interesul LOR ne obligă să memorăm de toate, ca să rămânem proști. Nu ne pot controla dacă suntem deștepți sau prea înțelepți. Trebuie să fim proști.

http://www.youtube.com/watch?v=_UlQysfpqds

| justagirl2 a răspuns:

Sincer sa iti spun am invatat sa vorbesc corect gramatical in primul rand (nu ca multi care habar nu au cand se pune o cratima sau un articol.in fine), iar in al doilea rand mi-a folosit pe la facultatea o parte din cunostintele acumulate... dar un lucru e cert fara practica degeaba stii teoriewinking