| xAllexutsa a întrebat:

Exista Mos Craciun?happy

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă noi vrem, atunci da, în sufletul nostru, în copilul din noi...

Numai tu ești cel care alegi în ce vrei să crezi și dacă vrei sau nu să trezești măcar o dată pe an pe copilul din tine (asta dacă nu ești încă copil).

greece12
| greece12 a răspuns:

Cand am aflat ca nu exista Mos Craciun,am fost ingrozitor de dezamagita,ca orice copil credeam si eu in magia Craciunului.
Anii au trecut si am invatat insa, ca toti ne nastem cu un Mos Craciun in suflet si dorinta de a darui si de a le face bucurii celor dragi ne face mai buni, intotdeauna.
Si nu-i nevoie sa asteptam Craciunul pentru asta!

| Ramina a răspuns:

In povesti rolling on the floor

| Deea a răspuns:

Da. bineinteles ca exista. daca nu ar exista, de unde am primii noi cadouri de craciun? Pentru mine, craciunul e cea mai frumoasa sarbatoare, si chiar daca nu exista un "mos craciun" adevarat, doar ideea ca ar exista si ca el pune cadorile sub brad ma face sa ma simt foarte bine happy

| xAllexutsa explică:

@didi09 Hahaha, daca eu am 10 tu cati ai?raised eyebrows iti zic eu ca tu ai 10winking nu eu... pentru` ca nu`mai copiiiiiiiii raspund cu astfel de raspunsuri!happy

| xAllexutsa explică:

@Deea si eu sunt la fel! Craciunul, din punctul meu de vedere este cea mai frumoasa Sarbatoare!:*

| xAllexutsa explică:

@Lena08 mersii frumos :* la fel!:*

| heisenberg a răspuns:

Ce intrebare stupida. Bineinteles! ...Nu? NU?! worried

| daηă a răspuns:

Sigur că da laughing

| YangMin a răspuns:

Mos Craciun este in povesti insa in realitate "Mosul" este mama sau tata.Mos Craciun este totusi un personaj fictiv din povesti.Acolo se spune ca el aduce cadouri copiilor cuminti.Insa parinti sau luat dupa aceasta poveste si au facut o noua ocazie sa ofere cadouri copiilor fara ca ei sa stii ca ei i-au dat.Asa parinti au facut aceasta"traditie"iar poetii si povestitori au facu poezii si povestiwinking

love struckFunditsalove struck?

| Bibuu09 a răspuns:

Lol nu u sigur esti o copila de 10 ani si mai crezi in mos nu lol ca nu exista

| Simona369 a răspuns:

Acel Mos Craciun la care toti se refera de fapt nu exista ca o singura persoana. Mos Craciun poate fi oricare! De Craciun cand daruiesti un cadou din inima, tu poti fi Mos Craciun. Eu consider ca de fapt el este o fiinta reala doar in sufletele noastre, asa ca poate nu ar fi corect sa zicem ca el nu exista. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Existenta lui Mos Craciun(Santa Claus) este ilogica din toate punctele de vedere, deci Mos Craciun nu exista in viata reala dar el exista in "Spiritul de a darui", deci concluzia finala este ca nu exista ca persoana dar exista ca sentiment.

| Alle23 a răspuns:

Nu,normal ca nu! Funda?batting eyelashes

| NoNameexd a răspuns:

Deci "Mos Craciun" cum se spune si in religie "a existat" dar nimeni nu stie decat D-Zeu happy. in prezent Mos Craciun este un membru al familiei. Dar daca tie iti place sa crezi ca el inca exista, nu trebuie sa iei in considerare jignirile pe care ti le aduc cei de aici "unii". Tu ai dreptu sa pui ce intrebare vrei. happy Sper ca te-am ajutat. O zi buna:*

| hotterinsummer a răspuns:

Nu exista mos craciun este doar o poveste inventata de parinti pentru copii mici si creduli!
laughing
big grinkiss

| hotterinsummer a răspuns:

A da sa nu uit de funda?! plz!
:X

| clau09 a răspuns:

De ce sunteti asa duri? Nu e corect sa vorbiti asa indiferent de varsta. Am sa-ti dau eu raspunsul pentru ca meriti un raspuns corect si calm. Deci orice varsta ai trebuie sa crezi in mosu pentru ca e in spiritul craciunul si mosu e un spirit. Trebuie sa crezi in el pentru ca eu (cred) ca esti un copil ca si mine. happy sper sa te ajute raspunsul meu :*

| Gheorghe_Alexandru_1990 a răspuns:

Eu unul cred ca exista, deoarece te face sa fii in suspans cand e seara de ajun, te face sa fii cuminte tot timpul anului si e foarte frumos.

| NoOneLove a răspuns:

Nu exista. Sunt parintii.happy

| Sandra22 a răspuns:

Nu existalaughing

| mariusboss11 a răspuns:

De fapt Mos Craciun a primit-o pe Maica Sfanta Maria ca sa poata naste si asta a fost un fel de
cadou pentru ea asa ca Mos

Craciun impartea cadouri pe vremea aceea si acum ca nu mai exista parinti nu ne spun pentru ca noi ne suparam sau plangem de acord?

| mariusboss11 a răspuns:

Ba sunt si copii mici nu stiati sunteti destepti rau daca se uita aia mici?

| 123petru a răspuns:

Sigur ca nu helo

| Geanina_Mincu_1985 a răspuns:

Da, exsta Mos Craciun daca crezi exsta

| Geanina_Mincu_1985 a răspuns:

Daca esti copil

| Geanina_Mincu_1985 a răspuns:

Daca esti copil.

| Stella12 a răspuns:

Imi pare rau, dar, nu exista.

| Mihai_Zaharia_1992 a răspuns:

Daca nu exista Mos Craciun cui ii trimiti scrisoare cu cadourile de care le doresti?