| Iliutza717 a întrebat:

Există șanse de a mă putea transfera de la un liceu tehnologic la un liceu teoretic pe profil mate info? Si daca da la ce materii trebuie sa înveți pentru a trece probele de diferență?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, dar la anul, fiindca transferurile doar ce s-au incheiat anul asta.
Transferurile se pot face numai inainte de inceperea anului scolar cu 2-3 saptamani INAINTE sa inceapa scoala.

| LisaJulie a răspuns:

Pentru matematica-informatica trebuie sa inveti bine la informatica, acolo se da proba de diferenta! Depinde in ce clasa esti, daca esti in clasa a-X-a sau a-XI-a trebuie sa inveti mai mult deoarece diferenta o dai din materiile din clasele a-IX-a a-X-a si a-XI-a si trebuie sa ai media generala egala sau mai mare cu media profilului de matematica-informatica al liceului unde vrei sa te transferi

| Anonimul151 a răspuns:

Sună la secretariatul liceului respectiv, întreabă și îți vor spune. Sau uită-te pe site ul liceului respectiv pentru că poate au afișat.