| winter_3268 a întrebat:

Facand un ppt am gasit urmatoare exprimare :
"Vechimea Hinduismului poate fi estimata dupa note de astronomie care se gasesc in Scripturile hinduse, dupa traditii populare si studii antropologice, dupa referinte geografice si etimologice pe care le intalnim in literatura vedica ( 6000 i. e. n). "

Ce inseamna i. e. n.

Răspuns Câştigător
| Adi2ro a răspuns:

Inaintea erei noastre. Adica. inainte de nasterea lui Hristos.

3 răspunsuri:
| winter_3268 explică:

Am gasit pana la urma dar care imi da primul raspunsul potrivit primeste funda sau ce naibii se ofera pe aicea laughing)

| MMihai a răspuns:

Îen =înaintea erei noaste / Iulius Caesar a fost asasinat, la Roma, în anul 44 î.e.n.//al doilea război daco-roman a fost în106 e.n.//acum suntem în anul 2011 e.n.// Hannibal Barca, son of Hamilcar Barca[n 1] (247–183 or 182 BC)[n 2] was a Carthaginian military commander and tactician who is popularly credited as one of the most talented commanders in history. His father, Hamilcar Barca, was the leading Carthaginian commander during the First Punic War, his younger brothers were Mago and Hasdrubal, and he was brother-in-law to Hasdrubal the Fair// Englezii spun B.C. în loc de î.e.n. și înseamnă înainte de Cristos /// este o modalitate de a indexa timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iminenta erectie nedemonstrata.