| Radandam a întrebat:

Facultăți din București care îți oferă oportunități după terminarea iei, dar nu este grea?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Terminarea ei, nu terminarea iei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eh... dar ai dat si tu niste conditii, de ar merge toata lumea acolo asa. Nu ai vrea sa faca si cafea in fiecare dimineata? Poate si o vila inchiriata big grin

Glumesc. Incearca la politehnica din Bucuresti (https://upb.ro/facultati/) alege o facultate care iti place de acolo, unde crezi ca ai putea sa inveti mai usor lucrurile de domeniu si... in general o sa te ajute. Acum legat de greu... nu o sa fie chiar asa de greu, daca pui putina ambitie.

Multa bafta sa ai! ^_^

| Catrice a răspuns:

Dupe terminarea iei facultate nu înseamnă job asigurat.
Mă rog, poate daca faci medicina.

| gabicoo a răspuns:

Academia de înalte studii economice Rahova dacă "iei"5 ani! Oferă cazare, masă și specializare gratis!
winking
Dacă "iei decât" 3 ani atunci cel mai bine e să mergi la Facultatea de studii juridice Jilava. Condițiile de cazare, masă și studii sunt asemănătoare cu cele de mai sus!
winking
Alegerea e a ta!
laughing

| Salontanul a răspuns (pentru gabicoo):

rolling on the floor

| Salontanul a răspuns (pentru gabicoo):

Razi tu, razi dar astia ajung sefi. N-ai vazut greselile de gramatica a doamnei Anisie, Ministrul Educatiei si Culturii, profesor de limba romana?

| gabicoo a răspuns (pentru Salontanul):

Ai dreptate!
Lucrez în învățământ și știu ce spui!

| cristimihailov a răspuns:

Scoala vietii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o facultate de vis cum vrei tu. Orice facultate e grea, unele foarte grele. Oportunitățile ti le faci singur. Tu trebuie sa inveti, sa te interesezi si sa lupti sa intrii in câmpia muncii. Diploma nu te duce nicaieri daca nu te strofoci tu un pic.

| Jdjsnshxjxjshdhx a răspuns:

Sincer îți spun ca dacă dai pe economie. Cum ar fi la Ase. Te poți angaja cam oriunde. Fata de jurnalism unde nu poți sau limbi străine

| MarianZoru a răspuns:

Personal, iti recomand facultatea de Medicina.