Bula
| Bula a întrebat:

Fiecare ne cunoastem zodia in care ne-am nascut.
Dupa unii, ascendentul unei persoane este aproape la fel de important ca si zodia, dar prin ea se deosebesc f.mult persoanele nascute chiar in aceeasi zodie.

Cum se afla / se calculeaza corect ASCENDENTUL unei persoane? Ce implicatii are? Cum imi pot calcula singur si pentru cei apropiati?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, din cite stiu ascendentul se calculeaza functie de data si ora nasterii.Implicatiile ne sint reprezentateprin compatibilitatea zodiei +cea a ascendentului reprezentiandu-ne ce semne sintem(aer, foc, apa, Pamant). Sint reprezentate prin compatibilitatea astrogramei personale, interpretarea celor doua si harta natala.Calcularea ascendentului tau cit si a celor apropiati il poti calcula functie de tabelul de pe acest sitewww.kudika.ro/articol/special/101/slideshow/Calcularea-ascendentului Succes.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ITI COBORI UN PROGRAM ASTROLOGIC DIN INTERNET, TREBUIE SA STII ORA EXACTA LA CARE TE-AI NASCUT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii zi, luna, an de nastere si mai ales ora la care s-au nascut, poti sa afli ascendentul fiecaruia. fara ora nu poti. daca ai aceste date, iti trimit in privat un site sa-ti calculezi ascendentul si caracteristicile.

cristian
| cristian a răspuns:

Aici gasesti raspunsul:www.astroline.ro/Astrograma.html
Pentru astrograma si interpretarea ei trebuie sa cauti programul Astrograma v1.0

assiris
| assiris a răspuns:

Sunt tare curios, la ce foloseste oare asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pey asta se calc dupa ora-data de nastere si pozitia planetei-asa e cel mai corect