| Mimi58 a întrebat:

FUNDA FUNDA FUNDA! va rog cine imi zice repede ce materii se fac pe a cincea pliizzz dau funda si vott big grin:!

Răspuns Câştigător
| MihaelaMika a răspuns:

Noii sunt biologia, tehnologia, dirigentia, optionalul, franceza sau germana depinde de scoala restul is la fel!

15 răspunsuri:
| Michaela89 a răspuns:

1.Optional(depinde biologie sau educatie pentru sanatate)
2.Mate
3.Romana
4.Engleza
5.Franceza
6.Sport
7.Geografie
8.Istorie
9.Informatica(posibil)
10.Dirigentie
11.Religie
12.Biologie
13.Muzica
14.Desen
15.Si Purtarea, normallaughing

| BBEgirl a răspuns:

Romana, matematica, engleza, franceza, sport, religie, dirigentie, geografie, istorie, biologie, muzica, desen, tehnologie, optional(e materie intr-un oarecare fel), informatica(dar nu in toate scolile) si cam atat cred.

| denisa_3208 a răspuns:

Mate romana geogfafie franceza englega biologie desen istorie tehnologie sport

| SMaricel a răspuns:

Lb.romana,franceza,engleza,matematica,biologie(botanica),istorie,geografie,informatica,ed.fizica,ed.plastica(desen),religie,tehnologie, asta e tot!

| Rossey a răspuns:

Romana,engleza,germana sau franceza(depinde),mate,biologie,istorie,geografie,religie,desen,muzica,sport, tehnologie, romana si atat!

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

-Romana,mate,biologie,franceza,engleza,desen,muzica,educatie fizica,religie,tehnologie, dirigentie, geografie,

| LollaBolla a răspuns:

Pai o sa faci materi noi: Biologie, Tehnologie si parca atat... adica nu mai stiu...Dar nu sunt multe

| Anonimus905 a răspuns:

Eu am terminat a cincea anul acesta.Se face matematica, religie,geografie,educatie tehnologica,educatie plastica,educatie fizica,limba si literatura romana, istorie, dirigentie si inca vreo trei dar nu e cine stie ce cam ca pe a patra doar ca in loc de civica ai tehnologica.Bafta in a cincea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In clasa a 5-a se fac aceleasi materii pe care le-ai facut si pana acum doar ca vei avea in plus limba franceza, cam 2 ore pe saptamana.

| Tobiii a răspuns:

Toate materiile din clasa a 4-a + dirigentia(adica stai o ora degeaba), un optional(adica o ora de ceva inca o data : 1 ora desen =)2 ore ), biologia, tehnologia si franceza/germana depinde...

| dasdas a răspuns:

Romana,matematica,franceza,engleza,istorie,tehnologica,biologie,geografie,sport.

| meliomeli a răspuns:

Se face biologie,istorie,limba romana,engleza,franceza,mate,sport,dans,tehnologie, muzica, etc.
Funda?

| Stefana_2710 a răspuns:

Toate care le-ai avut in 4. plus fizica, engleza (Daca nu ai facut-o)franceza.Si cam atat. big grin

| ღწʛყოǻწღ a răspuns:

Mate,romana,istorie,geografie...toate de pana acum.eu am avut in plus spaniola si tehnologie, dar depinde

| jojo_9774 a răspuns:

Romana,mate,franceza,engleza,desen,sport,dirigentie,geografie,istorie,religie,biologie(plante)ed.muzicala,ed.tehnologica si opt mate sau romana (nu stiu)funda?:*