| anonim_4396 a întrebat:

Fundita...Am nevoie neaparat nu ma prea pricep la interviuri si reportaje. care ma ajuta sa realizez un reportaj care sa cuprinda diagol ca un fel de interviu pe tema rolului scolii in societate in care sa creez personaje diverse, in vorbirea carora sa predomine cuvintele din masa vocabularului:arhaisme, regionalisme, neologisme etc. plizlove struck

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Cauta in ziare sau daca nu inventeaza tu unu si baga in el cuvinte gen mamaliga, papusoi, barabule etc.
nu e chiar asa de greu waiting
succes! :* >big grin