| Cookiee9712 a întrebat:

[fundita]Hei, fac un referat despre egalitatea sanselor in scoala mea si vreau sa scriu despre copii care nu au posibilitati de a veni la scoala din cauza ca sunt nevoiti de exemplu sa munceasca pentru a-si intretine familia si din cauza situatiei financiare. stiu exact ce sa scriu in referat da nu stiu ce titlu sa ii punstraight face. aveti freo ideebig grin?

2 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

1. Nu exista egalitate in scoala, chiar deloc deci e o tema fictiva.
2. Zi si tu ca toti copii chiar daca sunt saraci au aces la invatamantul gratuit,[ gratuit pe naiba, dar fie] si la informatie, ca profesorii trateaza la fel copii indiferent de conditie materiala sau aspect. Ca in scoala se poarta unifrome [ da sigur] pentru ca toti sa fie egali.Sa spui ca profesorii chiar daca fac meditatii nu ajuta copii si nu le da note mai mari.
3. Titlu " Toti avem aceeas sansa in scoli"
Oricum referatul asa o sa fie o minciuna, dar daca vrei o nota mare trebuie sa il umflii bine, vezi sa nu ajungi sa crezi ce scriiwinking

| kiss99 a răspuns:

1.dreptul la educatie
2.o sansa egala
3.educatia pentru toti
stiu is putine dar eu cred ca sunt bune parerea mea e ca nu trebuie multe titluri proaste ci putine bune diki funda?