| mellymellysaa a întrebat:

Heeii TPU! Am nevoie urgentă de ajutor!
Sunt hotărâtă să depun contestaţie,la rezultatele de la examenul naţional! Problema e că nu ştiu cum să o fac.iar pe net nu îmi dă niciun exemplu. mă puteţi ajuta voi? Vă rog, e urgent!
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Contestaţiile se depun AZI între orele 16-20!

Dacă eşti hotărâtă, atunci o formulezi în modul următor :

"CONTESTAŢIE

Subsemnata "x", legitimată cu CI serie & număr..., eliberată de SCLEP "y" la data de..., având domiciliul în...,
elevă la Şcoala "z" din localitatea..., formulez şi depun prezenta CONTESTAŢIE privind notele care mi s-au acordat la Probele de la Evaluarea Naţională şi solicit RECORECTAREA acestor lucrări.

Mai treci data şi semnătura.

De asemenea, ar fi INDICAT ca şi unul dintre părinţi să formuleze o Contestaţie întocmită/redactată ( în acelaşi mod ) pe aceeaşi foaie!

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| Blackwoman27 a răspuns:

Ce note ai luat? Contestatiile din cate stiu eu se depun la scoala, nu pe net.

| mellymellysaa explică (pentru Blackwoman27):

Ştiu asta, încă nu s-au afişat notele, deşi sunt sigură că nu mi-au punctat unele lucruri, şi vreau să depun contestaţie, şi trebuie să ştiu cum...

| valeeExpress a răspuns:

Mergi cu profesorul tau (Cred ca la secretariat ) si soliciti o cerere de contestatie.

| BlackNinja a răspuns:

Eu stiu ca trebuie sa vorbesti la secretariat in legatura cu contestatiile.Ai aflat deja nota? Daca da, de unde?

| lapadatgeorge a răspuns:

Dupa ce vezi notele, mergi la secretariatul scolii unde probabil o sa trebuiasca sa depui o cerere sau ceva de genul... mergi la secretariat si intrebi!

| Melonnn a răspuns:

Buna.
Mergi la secretariautl scolii tale, ii spui ca vrei sa depui contesteatie, insa contestatia se depunde imediat ce ai aflat rezultatele. in aceiasi zi. Daca azi se afiseaza rezultatele azi poti depunde. Maine deja nu!
Ai 2 posibilitati, ori iti da 1 punct, ori iti scade unul.
Ai grija ca nu mergi la sigur. cunosc doua fete din generatia mea. Una era fata de profesoara, a luat 5 si a depus contestatia, i-a scazut la 4, alta a luat 7 si i-a crescut la 8.

Deci in aceiasi zi, la secretariatul scolii, in ziua afisarii rezultatelor!
NU UITA: DOAR IN ZIUA AFISARII, DUPA NU MAI AI DREPTUL.
mult succes si la o nota cat mai mare.