| AnnaCookie a întrebat:

Hei! Am dat evaluarea nationala ieri, si aveam cateva nelamuriri. La exercitiul cu explicarea virgulei am spus asa : Virgula se foloseste deoarece este o enumeratie. ( Imi scade? ) Asa la exercitiul cu genul epic am spus : modul de expunere predominant este naratiunea si am zis si de indicii spatio-temporali si am dat exemplu in paranteza ( vara. ) si la redactare nu vad de ce mi-ar scadea deoarece am taiat doar un singur cuvant, in rest am scrisul ingrijit si frumos. Ce credeti? Mersi frumos!

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Buna. Nu stiu daca o sa iti scada la virgula pentru ca nu te-ai exprimat prea corect thinking
Eu am scris ca desparte elementele unei enumeratii.La modurile de expunere am scris la fel, naratiunea dar si dialogul. Cred ca iti va scadea putin pentru exprimare, dar depinde si de profesori.

| BlueEyes16 a răspuns (pentru 愛日本):

Exact asta am scris si eu la exercitiul care cerea rolul virgulei.

| AnnaCookie explică (pentru 愛日本):

Mersi, totusi sper sa nu imi scada.

| 愛日本 a răspuns (pentru BlueEyes16):

Da? happy Surori pe viata day dreaming
Glumeamlaughing
Bravo. Este corect smug

| 愛日本 a răspuns (pentru AnnaCookie):

Si eu sper sa nu iti scada, totusi e bun raspunsul.