| LoveBlind a întrebat:

HEI! Am nevoie in 3-4 randuri sa imi scrieti despre termometrul pentru agricultura, termometrul pentru apa, termometrul pentru aer si termometrul medical(repet in 3-4 randuri)DAU FUNDA SI VOTT!

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

1. Termometrele pentru agricultura sunt utilizate pentru măsurarea temperaturii solului la diverse adâncimi.
Pentru manevrarea şi poziţionarea la diverse adâncimi, termometrele sunt prevăzute cu o piesă care culisează pe tijă şi se fixează cu şurub la cota dorită.
2. Termometrul pentru baie este un produs extrem de util atunci cand este pregatita apa de baie a copilului
- Termometrul poate masura atat temperatura din camera cat si temperatura apei de baie
- Termometrul masoara temperaturi cu valori cuprinse in intervalul 0 - 50 grade Celsius
3. Termometrele pentru aer cu alcool sau mercur masoara temperatura in interior si/sau exterior.
4, termometrul medical folosit pentru stabilirea temperaturii corpului.