| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am o foarte mare problema, sunt in clasa a 12, bacul vine la fel trebuie sa iau si eu o decizie cu privire la facultatea pe care am sa o fac.Ma tot gandesc si ma tot gandesc, nu vreau sa fac o facultate si dupa sa stau acasa, vreau sa fac o facultate care sa imi asigure si un job bine platit.

Dati-mi cela exemple din viata voastra sau nu stiu pareri, unde sa ma duc.

Nu am nici o idee despre facultati, nu stiu ce ies dupa ce termin acea facultate.

ceva ajutor? dau funda!

7 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

Daca vrei bani poti sa te duci la urmatoarele facultati
IT Medicina...la astea 2 ai si sanse mai mari sa intrii in special la prima...dar trebuie sa faci ceea ce-ti place.
Eu de ex ador IT-ul dar nu ma pricep la matematica asa ca ma duc la limbi straine happy Dreptul este de asemenea o idee dar o sa devii somer daca termini dreptul (daca ai rude o sa-ti fie bine acolo) asta e parerea mea.

| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns (pentru Eduard619):

Nu faci matematica la facultatea de it... adica ce faci are legatura cu matematica de clasa a 12 a maxim, nu e greu. doar ca sunt multe chestii logice si grele.

| Eduard619 a răspuns (pentru Tutuianu_Razvan_1999):

Da dar depinde acum de intelegerea fiecaruia eu cel putin nici in clasa a8a nu eram bunlaughing

| ANONIM5677654 a răspuns (pentru Eduard619):

Nu e vorba doar de bani, trebuie sa fie ceva care sa imi si placa. IT mi-ar placea dar sunt la profil economic nu am facut nimic informatica, nu o sa-mi vina greu?

| Bianca996 a răspuns:

Depinde foarte mult ce iti place sa faci. Sunt destule facultati pe care le poti face si dupa sa ai un job bine platit. De exemplu informatica (orice fel de info, se gasesc foarte multe locuri de munca in acest domeniu, si sunt o groaza de facultati pe acest profil, ai de unde alege), dreptul, medicina, arhitectura etc

| ANONIM5677654 a răspuns (pentru Bianca996):

Medicina nu ma pasioneaza, urasc spitalele si tot ce tine de ele.
Arhitectura..nu am talent la desen.
Dreptul ajung somer

| român1992 a răspuns:

La Brașov este o facultate privată foarte bună, în anul 3 te trimite în practică plătită (daca ajungi in state ai șanse reale și mari să câștigi 13$ pe oră), Facultatea American Hotel Academy, după ce termini imposibil sa nu îți găsești de lucru.