| Tavy09 a întrebat:

Hei...
Am o intrebare complicata de fizica... v-am bagat in sperieti, nu?
Este o de clasa a 6-a dar e am uitat si nu am caietul la indemana.
Intrebarea este urmatoarea:
stiu ca Forta Deformatoare ( Fd ) = K &l, K = Fd / &l.
Imi puteti arata un exerxitiu razolvat ca eu stiu o mare parte din cum se rezolva o problema dar nu stiu ce sa fac cu acel K ( constanta elastica ) si cum se masoara K? 1, 2, 3; cm, kg, etc.

Va multumesc!
FUNDA~!~

Răspuns Câştigător
| Adelaaaaaaaa a răspuns:

Numai "prost" stii sa zici? Educatie si cultura generala nu inseamna rezolvarea temelor, opinia ta nu are logica. Atata timp cat pe acest site nu se accepta rezolvarea temelor asta e.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu m-ai speriat.Pentru ca este o tema.Iar pe acest site nu se fac teme, conform regulamentului.Pa!

| darrio2007 a răspuns:

Auzi,bai flecustet, fara jigniri.Ca,voi,unii din generatia de azi, v-ati invatat sa munceasca altii pentru voi. Pune osu la treaba si fa-ti singur temele, ca ai sa termini scoala si ai sa ajungi ca unii sa amesteci nisip cu lopata.Asta e regulamentul TPU si trebuie respectat. Cand ai vorbit de generatie cred ca la tine te-ai referit.Eu am invatat la timpul meu.

| darrio2007 a răspuns:

P.S.Categoria de care vorbesti nu are nimic de a face cu rezolvarea temelor.Vad ca ai inteles asta, totusi.