| Doru19999 a întrebat:

Hei am o problema atunci cand sunt acasa si imi invat inainte unui test retin tot chiar si in clasa cand ajung stiu cum trebuie sa fac un anumit exercitiu dar cand ajung cu fata la test imi amintesc doar o treime din ce trebuie sa fac la exercitiu respectiv

Răspuns Câştigător
| Babylonul a răspuns:

N-am probleme daca imi invat stau stresat daca numi invat n-am treaba stau flex dar ca sa invat ma trezesc dimineata cand e mintea limpede bafta laughing

3 răspunsuri:
| AndriixD a răspuns:

Ești stresat din cauza testului..probabil a fost un test mai important pentru tine și de asta.Consideră că testele sunt un fleac și ai să vezi că o să iei nete mari. eu așa fac.Succes!

| mona a răspuns:

Cred ca din cauza stresului si a emotiilor patesti asa, si eu asa eram

| A19 a răspuns:

Eu zic sa nu te omori cu invatatul pentru ca uiti daca exagerezi cu repetatu.Si sa faci exercitii acasa cu problemele respective si sa repeti pana intra profesorul/profesoara in clasa.In rest doar sa nu te agiti sau sa te ingrijorezi.Eu asa fac si nu am probleme...