| aleahym a întrebat:

Hei..am terminat cls. a-8 a si nu stiu ce profil pentru liceu sa aleg...care este diferenta intre economic si lologie? care este mai usor? ce materii facem? la ce trebuie sa dam teza si bac?

2 răspunsuri:
| MariaChrii a răspuns:

La economie dai bac si teza la mate rom, si o limba straina la alegere cometente digitale si teza dintre fiz/chimie/bio dar mate e mai grea la economie
si la filo dai bac din rom eng/franc ist geo/socioumane dar faci mate, chimie si bio doar primii 2 ani

| Matty_D_Matty_1998 a răspuns:

Iti recomand filologie,