| Abby2003 a întrebat:

Hei! Ar putea sa imi spuna si mie cineva topul liceelor din Galati si cu ce medii este admiterea, nu prea stiu spre ce sa ma orientez, aveti vreun sfat sau parere. P.S. nu vreau filo. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

1. Pe site-ul Inspectoratului Scolar Judetean, Galati gasesti ultima medie de admitere din anul precedent(2016) la toate unitatile scolare in functie de filiera/profil/specializare, medie dupa care te poti orienta in completarea cat mai realista a fisei tale de optiuni :http://www.isj.gl.edu.ro/......_liceu.htm

p.s. Este important sa stii ca pentru a nu rata prima etapa a repartitiei computerizate, fisa de optiuni trebuie completata cu cat mai multe optiuni in ordinea descrescatoare a preferintelor tale si in functie de media ta de admitere.

2.In materie de orientare, nu-ti bate capul prea mult acum, inainte de examenul de evaluare---concentreza-te pe studiu! O medie mare la evaluare iti va facilita accesul catre scoli "de top".

2 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Cel mai bun e LVA-UL si al doilea e LMK-ul dar nu stiu cu ce medii se intra.