| rllyM a întrebat:

Hei ^^ As vrea ca din clasa a 9-a sa merg la un liceu de muzica pe instrument, siii la mine in oras nu exista liceu de arte/muzica. sad Mama a spus insa ca ar fi posibilitatea sa stau in gazda in alt oras ca sa merg intr-un oras din apropiere, undeva unde este liceu de muzica. Eu stau in Caransebes, cam la 2 ore de Timisoara, dar mama a spus ca in Timisoara gazda e destul de scumpa pentru noi, gen e vreo 100 de euro. Stiti cam in alte orase apropiate zonei asteia (Idk, Craiova, Valcea, Cluj, etc. etc., si mai aproape daca e posibil), cam cat ar fi o gazda in general? As vrea si informatii despre media de admitere la un liceu de arta/muzica si alte detalii pe care ar trebui sa le stiu, multumesc.^^

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Un oras care are liceu de arta trebuie sa fie un oras ceva mai mare si mai impotrant. In vest probabil nu vei gasi cele mai scazute costuri de viata, poate la Iasi nu e prea scump. Liceul Octav Bancila stiu ca avea si internat.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ma vezi ca scolile, multe au pagina de FB si intri in leg cu elevi de acolo. Am uitat sa-ti spun.