| DeeDee_4511 a întrebat:

Hei! happy As vrea si eu cat mai multe carti de dragoste frumoase love struck. Cine imi recomanda cele mai multe are funda :* multumesc!

23 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Citeste Maiteyi de Mircea Eliade.

| aniiledha a răspuns:

Eclipsa, Crede-ma, Luna noua, Amurg, Povestea lui O, Sfarstit de cosmar, Dragoste si razbunare, Adevarata fata a dragostei, Neincredere, Pe aripile vantului vol. 1 & 2, Pasiune si prejudecata, Acum ori niciodata, Adevarata avere, Adevarat Dragoste, Ai incredere in mine, Alchimia dorintei, Ingeri de hartie, Inima in lanturi...

| bubulina_5333 a răspuns:

Iti recomand Dama de Camelii de Alexandru Dumas fiul. iti va placea negresit :X

| Adryana a răspuns:

O plimbare de neuitat, Jurnalul unei iubiri, Mizerabilii, Mandrie si prejudecata, Glasul inimii, Amurg, Scrisoare de dragoste, Maitreyi, Poveste de iubire, Singur pe lume, Dragostea nu moare. Toate sunt foarte frumoase. Ti le recomand. Lectura placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea in vremea holerei
Cu dragostea la control
Gossip Girl. Cum as putea sa te mint?
Minunile dragostei
IUBIRE LA SUPRAPRET
tongue

| anamaria09 a răspuns:

O plimbare de neuitat de nicholas sparks

| anamaria09 a răspuns:

(a walk to remember)

| METICU a răspuns:

Adam si eva de liviu rebreanu e foarte frumoasa.despre cele 7 vieti ale omului in cautarea jumatatii. mataniile de florance barclay. invitatie la vals si scrisoare de dragoste de mihail drumes. 19 trandafiri si maitreyi de mircea eliade.si romanele twilight sunt frumoase.momentan nu imi mai amintesc alte romane.pe acestea ti le recomand cu placere

| gHelena a răspuns:

Hello! Iti recomand una singura, care face cat zece: "Despre dragoste si alti demoni", de Gabriel Garcia Marquez. O vei citi pe nerasuflate, deoarece e un cocktail savuros de simboluri, idei si iubire. Un gand bun, Elena.

| gHelena a răspuns:

Bubulina, este vorba de "Dama CU camelii".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jane Eyre-de Charlotte Bronte; La rascruce de vanturi-Emily Bronte; Nana-de Emile Zola; Sfarsitul unei iubiri-de Graham Green; Nunta in cer-de Mircea Eliade; La raul Piedra am sezut si am plans-de Paolo Coelho... lectura placuta!happy

| Siimooona a răspuns:

Nicholas Sparks scrie foarte frumos. Poti sa incerci din cartile lui.

| preadulce a răspuns:

Cred ca cel care ti le recomanda p cele mai frumoase ar trebui sa primeasca funda happy. eu ti'as recomanda:scrisoare de dragoste si invitatia la vals, amandoua sunt scrise de mihail drumes.sunt superbe.eu am plans la sfarsitul amandurorahappy. fundita?

| chandnisharma a răspuns:

Maitreyi de mircea eliade si daca vrei sa citest si replica eroinei citeste na hanyat ( dragostea nu moare) de maitreyi devi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cella Serghi - Pânza de păianjen, Radu Tudoran - Fiul rătăcitor, Jokay Mor - Diamantele negre, Ileana Vulpescu - Arta conversaţiei, John Galsworthy - Floarea întunecată, Ionel Teodoreanu - Lorelei, Rosamunde Pilcher - Căutătorii de scoici

| hurtsoul a răspuns:

Mesaj din Vietnam de Danielle Steel

| DeeDee_4511 explică:

@ preadulce, am citit invitatie la vals, e superba, iar acum citesc scrisoare de dragoste... tu ai citit si ''elevul dima din a7a''? big grin

| preadulce a răspuns:

Nu am citit elevul dima din a 7'a. e frumoasa? bine ca citesti scrisoare de dragoste se aseamna foarte mult cu invitatia la vals e superbaa:X:X

| pwp a răspuns:

Edera love struck

| DeeDee_4511 explică:

@ preadulce, nu am citit. o, dar mi s. a recomandat, cica e la fel de frumoasa ca cele doua big grin. tie care ti. a placut mai mult? invitatie la vals sau scr. de dragoste? love struck

| preadulce a răspuns:

Cartile astea doua semana prea mult ca sa imi dau seama care mi-a placut mai mult. dar daca ti'a placut invitatia la vals nu are cum sa nu'ti placa scrisoare de dragoste!:X

| DeeDee_4511 explică:

Am terminat scrisoare de dragoste.chiar ca mi. a venit sa plang...
sunt superbe...sad

| preadulce a răspuns:

Daa:X