| tuGatita a întrebat:

Hei.Aveti idee cam care e valoarea unei burse sociale la facultate? si pana cand trebuie depus dosarul?

2 răspunsuri:
| Deea234 a răspuns:

Poate gasesti pe Edu.ro

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiecare universitate are un regulament propriu de acordare a burselor, inclusiv cele sociale. Bursa sociala nu este o suma fixa, ea trebuie sa acopere cheltuielile minime de cazare si masa si poate fi diferita de la o facultate la alta, in functie si de suma de care poate dispune facultatea respectiva. Pentru depunerea dosarului si celelalte amanunte cauta regulamentul propriu al universitatii unde esti sau intereseaza-te la secretariatul facultatii.