| gossipgirl2011 a întrebat:

Hei buna TPU. Sunt clasa a 10-a si poate par mica [pentru uni] dar vreau si eu sa stiu ce profesii sunt mai bine platite. De ce ma intereseaza acest lucru? Deoarece din a 11-a daca e ceva gen medicina sau arhitectura sa ma apuc de meditatii. Ma rog. ati prins ideea. mie imi place foarte mult biologia, dar nu vreau la medicina pentru ca nu imi place sa invat atat de mult, arhitectura; nu sunt prietena deloc cu ea so. ati prins ideea. Mie imi place si japoneza fooarte mult si o invat de cativa ani in particular, dar translator chiar nu vreau sa fiu. Ma gandeam de curand sa devin scriitoarelaughing), stiu. vise mari. Dar totusi suna bine daca te gandesti mai bine. Sa stai acasa, sa scrii ce vrei tu si dupa sa le publici si sa scoti bani. Intrebarea mea ar fi :

cam cati bani poti scoate daca esti un scriitor bun si e o idee buna tot odata? Adica vreau o facultate usoara, unde pot sa ma distrez cat vrea inimioara mea si vreau sa am si o meserie bine platita. Poate unii vor zice nu poti sa ai o meserie bine platita fara o facultate grea dar totusi. Mereu au existat si oameni bogati care nu au facut o facultate care te tine 90% din timp in casa cititnd. Deasta m-am gandit la scriitor. Nu cred ca trebuie decat sa citesc foarte mult si cum sunt abia a 10-a am timp sa imi dezvolt vocabularu, corect? deci O idee va roooog frumos ca vreau sa incep sa ma axez pe materiile importante. stiti? e nasol sa vrei mai intai arhitect, sa te axezi pe mate, fizica si desen si pe restul sa le dai dracu si peste putin timp sa realizezi ca nu rezolvo nimic cu matematica si sa vrei la medicina si iar sa realizezi ca nu reusesti sa intelegi chimia. sper ca ati inteles cererea mea si multumesc ca ati citit. Sper sa primesc si un raspuns cat se poate de clar. fundita:*:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa lucrii pentru bani fa scoala daca vrei sa lucre banii pentru tine fa-ti propria firma! Asa au devenit oamenii aia bogati...majoritatea fara facultate!winking

| gossipgirl2011 explică:

Okei. si de unde se incepe? na imi prupun o firma cum zici u sa fac. si de unde se incepe?:d