Întrebare recomandată | Nrc08 a întrebat:

Hei! care imi poate da niste informatii ultile despre Universitatea de arte si design de la cluj? m'ar interesa experienta unui student deoarece vreau sa dau pe sectia foto-video si am cateva intrebari
Multumesc

1 răspuns:
| Bubu_Fkt_2000 a răspuns:

Misiunea fundamentala a UAD este atat formarea de profesionisti in domeniile artelor plastice, decorative si designului, capabili sa produca un impact semnificativ in campul cultural, comercial si industrial al societatii de azi, cat si pregatirea si perfectionarea profesorilor de educatie artistica pentru invatamantul preuniversitar si universitar. UAD isi propune ca absolventii ei sa fie promotorii transformarii calitative a ambientului uman, spiritual si material. Universitatea de Arta si Design ofera studentilor un inalt nivel de educatie vizuala prin metode de invatamant care valorifica traditia cultural-artistica autohtona si asimileaza forme de limbaj artistic contemporan.

*****************

Pentru vizualizarea notelor va rugam accesati studenti.uad.ro/
*****************

* Anunt important Pentru vizualizarea paginii bibliotecii UAD va rugam accesati biblioteca.uad.ro

******************

Anunt important!
Pentru cei care doresc retragerea dosarelor cu documentele originale.

Candidaţii respinși la concursul de admitere (anul în curs), precum și cei care nu și-au confirmat locul, la studii universitare de licență, pot să își retragă dosarul până la data de 15.12. 2014 fără a plăti nici o taxă. După data de 15.12. 2014 se va percepe o taxă de 60 de lei/an calendaristic atât pentru cei mai sus menționați, cât și pentru cei aflați într-o situație similară, însă din anii precedenți!
FUNDĂĂĂ!